Desítka finalistek bude v soutěži prezentovat pivo našich regionálních a malých pivovarů a český chmel a slad. Monika se stala tváří piva značky Šerák z pivovaru Holba Hanušovice.

Do této soutěže se přihlásilo přes dvě stovky adeptek z celé České republiky. Finálový galavečer je připraven na 11. září v žateckém Městském divadle a bude ho moderovat herec Jan Čenský. Monika Kobzová se přes léto seznámí se „svým“ pivovarem, naučí se čepovat pivo, což je také jedna ze soutěžních disciplín a zatím není rozhodnuta, co předvede ve volné disciplíně.

„Zajímá mne malování, také móda, tanec, cestování, motorky a rychlá auta. Mé cíle jsou možná až moc velké, ale říká se, že naděje umírá poslední! A podle toho se řídím,“ uvedla Monika pro portál www.misszlatehomoku.com. Osmnáctiletá studentka průmyslovky bydlí v Písařově.

„Věřím, že Monice i pivní značce Šerák bude fandit celá Morava“ řekl Petr Šimáček, ředitel soutěže, která nemá na světě obdoby. Mediálním partnerem soutěže je Deník, na jehož stránkách mohou čtenáři hlasovat pro svoji internetovou Miss sympatie i pro své oblíbené pivo www.zateckydenik.cz.