Nácvik choreografie a volné disciplíny měly absolvovat na Mallorce, ale po krachu cestovní kanceláře, která pobyt zařizovala, zamířily do luxusního relaxačního centra v německém Schöneku.

„Byly to náročné tři dny. Pro volnou disciplínu jsem původně volila mezi tancem a kreslení karikatury, protože studuji grafický design, ale jedna ze soupeřek si kreslení zvolila také a jde přede mnou, takže bych nebyla originální,“ řekla Monika Kobzová.

Nakonec tedy bude recitovat vlastní báseň věnovanou pivu a Holbě.

Monika se může pochlubit mírami 84 - 59 - 85, vysoká je 167 centimetrů.

Finále bude moderovat Jan Čenský a dívky předvedou vedle volné disciplíny také promenádu v plavkách.

Konečné pořadí ovlivní i dvě disciplíny, které budou finále v tomto víkendu v Žatci předcházet. Dívky si vyzkoušejí česání chmele a degustaci - ze tří vzorků musejí poznat mok pivovaru, který v soutěži reprezentují.

„Už jsem to několikrát zkoušela v Hanušovicích a dařilo se mi poznat Šerák podle vůně. Snad to zvládnu i v soutěži,“ řekla Monika.

Na finále bude vyhlášena i Miss sympatie. Tu určí s pomocí SMS diváci a také návštěvníci webové adresy www.misszlatehomoku.com.

Hlasovat mohou až do 11. září. Vítězka získá pronájem Fabie na půl roku, obě vicemiss pak zájezdy. Soutěž se koná už popáté, ale pivovar Holba v ní má premiéru.