„Největším tahákem je vyhlídka z věže, na níž je umístěn dalekohled. Studentky cestovního ruchu sem vodí zájemce každou půlhodinu, vždy od devíti do čtrnácti hodin. Návštěvníkům jsou k dispozici také tři é trasy městem nazvané Procházka ze 13. do 21. století, Kde žily čarodějnice a Malá Vídeň,“ popsala hlavní lákadla šumperská koordinátorka cestovního ruchu Lenka Tkadlecová .

Okruh Kde žily čarodějnice seznámí zájemce se smutnou historií čarodějnických procesů. „Například na popravišti na Šibeničním vrchu, které dnes najdete v areálu bývalého sanatoria na Reissově ulici, zemřelo 25 nevinných lidí ze Šumperka. Okruh Malá Vídeň zase návštěvníkům osvětlí historii nejzajímavějších staveb, které Šumperku daly stejnojmenné přízvisko,“ přiblížila Tkadlecová .Procházky začínají i končí na náměstí Míru a trvají přibližně hodinu a půl. Jen trasa Malá Vídeň je o něco delší, zabere přibližně dvě hodiny.

„Ačkoliv jiné památky bývají uzavřeny, máme otevřeno také v sobotu a v pondělí, abychom turistům vyšli vstříc a pomohli jim zaplnit volný čas při návštěvě Šumperka,“ uvedla Tkadlecová. Prohlídky je možné sjednat na dobu mezi devátou hodinou ráno a pátou hodinou večerní. Dospělého člověka stojí procházkové cesty dvacet korun, rozhled z radniční věže patnáct. Obě atrakce dohromady přijdou na třicet korun. Děti do šesti let mají prohlídku zdarma.