Chutě Mexičanů se od českých liší stejně výrazně, jako jsou rozdílné kuchyně jednotlivých národů. Mexičané si libují v ostré stravě. V okamžiku, kdy pro ně má jídlo pravý „šmak“, nám hoří pusa. Protipólem k tomu je záliba v extrémně sladkých jídlech. Nebo se rozhodnou pro kompromis a čokoládu si klidně zpestří pálivým chilli.

„Používáme hodně koření. U nás je chilli ingrediencí číslo jedna, u vás jej používáte jen nepatrně. Vy dáváte cibuli jako základ pod jídlo, my ji konzumujeme hodně. Vy přidáváte jen málo oleje, my máme hodně mastná jídla,“ přiblížil základní rozdíly profesor Sotero Javier Castillo, kterému české jídlo chutná. Pokušení, aby si jej přikořenil, nemá. „Já chci jíst originál. Chci vědět, že to je česká kuchyně, kdybych si přidal koření, bylo by to jako u nás doma,“ dodal.

Jeho svěřenci by častokrát rádi viděli na talíři domácí stravu. Segedinský guláš nebo klasické vepřo-knedlo-zelo jim nic neříká. Jak studenti prozradili, kyselá jídla a hlavně české poctivé kynuté knedlíky jim moc nejedou. Prozatím však neprotestují. „Měli jsme hovězí na houbách a to nám chutnalo. Vaše jídlo má jinou chuť,“ připustila Melissa Marisol Martinez. Spolu se spolužáky přiznala, že Mexičané jsou hodně na sladké. Když jim čeští kolegové naservírovali plněné palačinky, nešetřili pochvalami.

Zkušenosti z Jeseníku využijí studenti po návratu domů. „Budeme demonstrovat, co jsme se naučili. Budeme vařit českou kuchyni, například kuře na paprice,“ dodal Castillo. V Jeseníku nejsou jen na zkušenou. Za týden budou své hostitele učit přípravě mexických specialit.