„Obecní vodovod zásobují tři vodojemy. Na nejmenším z nich, který je zhruba pro dvanáct domů, o padesát procent poklesla hladina. Jeho přítok totiž zeslábl,“ popsal problém místostarosta Supíkovic Roman Bican.

Nepříjemná situace podle jeho slov nastala před čtrnácti dny, když udeřily mrazy. „Celý podzim nepršelo, nyní ještě navíc zamrzlo,“ řekl Bican. Obec tak obyvatele upozornila, aby začali s vodou šetřit.

Lidé v Supíkovicích se však nemusejí bát, že by jim kohoutky vyschly. Podařilo se totiž zprovoznit zařízení, které přečerpává vodu z jiných vodojemů. „Zdroje, které máme, jsou vydatné. Zastavení dodávek vody nehrozí,“ ubezpečil Bican.

Že je na Jesenicku málo vody, naměřili i meteorologové. Podle dat, která zveřejňuje Český hydrometeorologický ústav, byla v prosinci na některých místech na Jesenicku nižší hladina vody v podzemích vrtech oproti dlouhodobému průměru. Výrazně menší vydatnost měla i řada pramenů. Citelné poklesy zaznamenali meteorologové i při srovnání prosince 2011 se stejným obdobím předchozího roku.