Dvoudenní akce začne v pátek 26. května velkým koncertem. Na místním fotbalovém hřišti vystoupí od 19 hodin revival kapely Turbo, po němž bude od 21 hodin následovat koncert skupiny O5 a Radeček. Desetinu z vybraného vstupného obec věnuje iniciativě Děti dětem, která je předá Natálii a Dominikovi Lubinovým z Velkých Losin.

Hlavní část oslav se uskuteční v sobotu. Program začne o půl jedenácté dopoledne bohoslužbou v místním kostele. O půl druhé odpoledne bude slavnostně otevřeno hřiště za školou. Jeho vybudování vyšlo na více než dvanáct milionů korun, část nákladů pokryly dotace. Nové sportoviště bude sloužit školákům i veřejnosti.

Sylva Kvapilová (vpravo) při představení Divadla V Sudu v Sudkově v létě 2020.
Nevím, jestli se po karanténě vejdeme do kostýmů, říká sudkovská ochotnice

„Je to víceúčelový sportovní areál. Bude v něm možné hrát tenis, volejbal, malou kopanou, basketbal. Jeho součástí je doskočiště a běžecká dráha,“ přiblížila starostka Sudkova Milena Sobotková.

Oficiální zahájení oslav o tři čtvrtě na tři na Malé straně bude spojeno s předáním čestných občanství. Obec takto ocení Marcelu Jánětovou, bývalého starostu Jana Čulíka, Václava Haška a in memoriam Karla Jáněho.

Olympijský trénink s Šárkou Kašpárkovou na základní škole v Sudkově.
Školáci v Sudkově cvičili s Šárkou Kašpárkovou, podívejte se

Během odpoledne vystoupí mažoretky ze Zábřehu, děti z místní mateřské a základní školy, mladí hasiči, fotbalisté a kynologové. Vyhrávat budou Moravští muzikanti a duo Pavla a Standa. V místní základní škole a českobratrském kostele budou vystaveny historické fotografie, kroniky a dokumenty.

Obec Sudkov
Jak se žije v Sudkově? Pojďte na návštěvu