Týmy jsou složeny z dorosteneckých a juniorských svěřenců Mladých Draků. Nepůjde však jen o sportovní akci. „Dlouhodobou snahou Mladých Draků je propojení sportu a vzdělání. Tato událost má symbolizovat platformu pro šumperské středoškoláky a stát se společensko-sportovní akcí s přesahem,“ uvedla Alena Ryšavá z klubu Mladí Draci Šumperk. Ten akci spolu s šumperským gymnáziem pořádá.

Akce už od 17.15 hodin začne předprogramem. V jeho rámci se představí šumperské střední školy, které budou mít kolem mantinelů rozmístěné stánky. Návštěvníci si též budou moci prohlédnout nově zbudované zázemí pro hokejisty v přístavbě na severní straně zimního stadionu.

Přístavba zimního stadionu v Šumperku v červebci 2023.
Přístavba zimního stadionu v Šumperku finišuje. Zázemí tu najde mládež i Draci

Program začne v 18 hodin slavnostním otevřením nové tribuny, na které naváže hokejový zápas. Ten se v takovém formátu v Šumperku ještě nekonal. Zúčastněné školy se do akce zapojí i jiným způsobem než bitvou na ledě.

„Budeme mít hostesky z obchodní akademie a ze střední odborné školy zemědělské. Ta nám dělá catering a zároveň bude prodávat i občerstvení pro fanoušky,“ nastínila Alena Ryšavá.

Vstup na akci je zdarma.

Bitva o Šumperk se odehraje ve středu 28. února na zimním stadionu v ŠumperkuBitva o Šumperk se odehraje ve středu 28. února na zimním stadionu v ŠumperkuZdroj: HK Mladí Draci Šumperk, se souhlasem