Jaromír Nohavica se do Šumperka vrací po třech letech. Vystoupí zde s dvouhodinovým sólovým recitálem. Jeho minulé vystoupení bylo vyprodané a s největší pravděpodobností tomu bude stejně i nyní.

Lístky na Nohavicovo šumperské vystoupení půjdou do prodeje 4. dubna o půl třetí odpoledne. Zakoupit je bude možné online přes portál SMSticket nebo osobně v pokladně Domu kultury v Šumperku.

Cena lístku se bude pohybovat v rozmezí od 690 do 890 korun.

Vzhledem k velkému očekávanému zájmu nepůjdou lístky rezervovat telefonicky ani prostřednictvím webových stránek. Jeden člověk jich navíc bude moci koupit pouze šest. Pořadatelé upozorňují, že pořad nebude vhodný pro děti do 15 let.

Jaromír Nohavica.
Jarek Nohavica v roli rapera: Chuligáni z Bazalů představili další videoklip

Jaromír Nohavica patří mezi legendy folku v České republice a je bardem Moravskoslezského kraje. Mnohé jeho písničky, jakou jsou například Dokud se zpívá, Kometa nebo Ostravo, prakticky zlidověly. Velkou předností jeho skladeb je bohatý slovník, cit pro jemný humor, satiru a jazykové hříčky.

Jako první z českých písničkářů se stal nositelem ceny Premio Tenco, která je každoročně udělována v rámci Festivalu autorských písní v italském San Remu. Toto významné ocenění v minulosti získali i Nick Cave nebo Leonard Cohen.

„Pravidelní návštěvníci koncertů Jarka Nohavici si již zvykli na to, že jsou vždy nově dramaturgicky sestavené, proto se mohou těšit na spoustu překvapení. Na současných vystoupeních ho na akordeon a klavír doprovází vynikající polský muzikant Robert Kuśmierski a na perkuse a bicí Pavel Plánka z Plzně,“ uvedla produkční Domu kultury Šumperk Michaela Horáková.