Práce začnou ve čtvrtek 13. dubna. Silnici mezi Adolfovicemi a Bukovicemi čeká výměna povrchu, obnova značení a bezpečnostního zařízení.

Práce v kilometrech 57 až 59,6 potrvají do první poloviny června. Od 13. dubna bude odfrézován starý povrch, opraveny obrubníky a vpusti. Úsek bude kyvadlově průjezdný do 22. dubna, kdy nastane jeho úplná uzavírka.

close Uzavírka hlavního tahu Šumperk - Jeseník mezi Adolfvcemi a Bukovicemi (uzavřený úsek červeně) info Zdroj: Deník. Mapový podklad: Google zoom_in Uzavírka hlavního tahu Šumperk - Jeseník mezi Adolfvcemi a Bukovicemi (uzavřený úsek červeně)

Objížďky? Přes Hanušovice a Vrbno pod Pradědem

„Zákaz vjezdu na hlavní tah do Jeseníku nahradí obousměrné objízdné trasy. První vede přes Hanušovice, Brannou, Ostružnou a Lipovou-lázně, druhá varianta obousměrné náhradní trasy bude značena přes Sobotín, Rýmařov, Bruntál, Andělskou Horu, Vrbno pod Pradědem, Zlaté Hory a Mikulovice,“ popsal Miroslav Mazal z týmu komunikace Ředitelství silnic a dálnic.

Práce za zhruba 29 milionů korun bez DPH provede společnost Kareta.

Na hlavních tazích na severu Olomouckého kraje nejde o jediné dopravní omezení. Stavbaři letos dokončují obnovu mostů přes řeku Třebůvku na dálnici D35 u Loštic. Do druhé poloviny září obnoví za 51,4 milionu korun druhý z dálničních mostů, první byl rekonstruován v minulém roce.

Od úterý 11. dubna je v místě zavedeno omezení. Provoz je sveden do jednoho jízdního pruhu v každém směru.