„Výsledek přestavby je velmi dobrý, lepší využití by se pro budovu nemohlo najít. Ale hlavně je potěšitelné, že zmizel jeden zvředů vcentru města,“ řekl včera na slavnostním otevření šumperský místostarosta Marek Zapletal(ODS).

Bývalé kino vcentru města postavené ve dvacátých letech minulého století léta chátralo. Vdevadesátých letech se již dalo hovořit ohavarijnímstavu.

„Budovu jsme koupili vdražbě roku 2002, stavět se začalo již orok později,“ vysvětlil spolumajitel firmy, která kino přestavěla, Miroslav Bezeli.

Vroce 2006byla otevřena první část objektu sbistrem a stylovou restaurací. Otevřením budovy snábytkem je nyní objekt spojitý a dá se procházet zjedné části do druhé.

„Samozřejmě jsme se museli pohybovat vurčitých mantinelech, protože budova se nachází na začátku památkové zóny,“ dodal Bezeli.

Firma do budovy přemístila své podnikatelské aktivity zpronajatých prostor vulici M. R. Štefánika. Na čtrnácti stech metrech prodejní plochy nabízí nábytek, koberce a bytové doplňky. Od března zde budou moci zákazníci navštívit kuchyňské studio.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY ZE ŠUMPERSKA A JESENICKA

Moje Šumpersko a JesenickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika