Poslední velkou rekonstrukcí, která se týkala interiéru foyer a chodeb a inženýrských sítí, prošlo kino Oko před pěti lety. Právě zahájená etapa je zaměřena především na vnější vzhled kina.

To dostane novou střechu, na niž bude instalována fotovoltaika, vymění se všechny klempířské prvky a proměnou projde i fasáda, která se zateplí. Stavební úpravy se dotknou rovněž horního patra, kde vzniknou nový malý kinosál, promítací místnost se zázemím a snackbar. Rekonstrukce čeká i toalety.

Zakázku získala rapotínská firma Prumhor, která ve výběrové řízení zvítězila s cenou 20,8 milionu korun. Instalaci fotovoltaiky město soutěží samostatně.

„Vzhledem k velkým bouracím zásahům bude omezen provoz kina v odpoledních hodinách. Protože bude pokladna přemístěna do foyer, budou se vstupenky prodávat vždy hodinu před začátkem prvního promítání,“ řekl ředitel kina Oko Kamil Navrátil.

Místo tří promítání denně, jež kino před pár lety o prázdninách úspěšně zavedlo, nabídne pouze dvě. „Od pondělí do soboty tak budou první představení začínat po sedmnácté hodině. V neděli ale provoz nebude omezený vůbec,“ ujistil ředitel kina Oko.

Po ukončení této bude zbývat poslední etapa oprav, která bude zaměřena na neutěšené prostranství před biografem.