Změny na Bratrušovském koupališti jsou viditelné na první pohled. Už u vstupu, kde vznikla nová terasa.

„Bude na ní prodejní stánek, kde budeme v naší režii prodávat míchané nápoje nebo frapé. Lidé si tam budou moci koupit i pronájem altánů, které jsou vybaveny dvěma lehátky a stolečkem,“ řekla vedoucí provozu koupaliště Kateřina Hrochová.

Altánky, které jsou soukromým prostorem pro relaxaci, stojí ve dvou řadách vpravo od velkého bazénu. I vodní plocha doznala změn. „Máme tu pirátskou zátoku se způli potopenou lodí se skluzavkou. Vedle se nachází barel, z něhož bude stříkat voda. Tato část je pro děti do čtyř, pěti let. Zvedlo se zde dno, aby maximální hloubka činila jen čtyřicet centimetrů. Taková část pro malé děti tu chyběla,“ poznamenala Kateřina Hrochová.

Vodní park zpoplatní

V rohu hlavního bazénu plave na vodě nafukovací park Wibit. Patnáctiminutový vstup na něj bude zpoplatněn padesátikorunou. „Když jsme tu loni měli nafukovací trampolínu, návštěvníci se k ní neuměli chovat, odvazovali nám ji, někteří dokonce vyhrožovali plavčíkům zabitím. Vodní park bude připevněný ke dnu a zpoplatněný. Vstupné je levné, když si vezmete, kolik stojí vstup třeba na skákací hrad,“ argumentovala vedoucí koupaliště.

Z areálu zmizela konstrukce po tobogánu. Do dojezdového bazénku nově ústí malá skluzavka. Jde o provizorní řešení, vedení bazénu by ji rádo příští rok nahradilo větší. Mezi novinky patří i dvě velké nafukovací trampolíny.

Nová plocha pro parkování

Nově je řešeno parkování. Auta budou moci za třicet korun řidiči odstavit přímo v areálu. Právě parkování byla velká slabina Bratrušáku. Koupaliště je obklopeno sídlištěm, na němž je parkovacích míst nedostatek.

Modernizace koupaliště vyšla na patnáct milionů korun. Největší díl z této sumy tvoří „neviditelná“ investice. Bazénová folie, která vyšla bez DPH na více než osm milionů korun. Právě její výměna umožnila zachování provozu koupaliště, kterému v uplynulých letech hrozilo uzavření.

Zvýšení komfortu a renovace však má svou cenu. Základní vstupné na Bratrušák oproti loňsku vzrostlo o osmdesát procent. Zatímco loni bylo toto koupaliště mezi srovnatelnými zařízeními v regionu nejlevnější, letos je nejdražší.

V další části článku se dočtete:
- jak vedení koupaliště odůvodňuje nárůst výše vstupného
- proč na koupališti přibyly kamery

„Stokorunové vstupné zde bylo několik let. Všechno zdražuje, jen napuštění bazénu stojí půl milionu korun, o chemii ani nemluvě. Pokud se srovnáváme s koupalištěm v Zábřehu, oni mají vstupné 150 korun, my jsme dali 180. Třicet korun lidé ze Šumperka cestou do Zábřehu projedou. Nemáme sice tobogán, ale udělali jsme spoustu jiných atrakcí pro dospělé i děti. Téměř každou sobotu tu navíc budeme mívat akce, které jsou v ceně vstupného,“ zdůvodnila Kateřina Hrochová.

Například 13. července se tak v prostoru Bratrušáku rozloží obrovská nafukovací aréna. O týden později přijede minizoo ze Slovenska se čtyřmi desítkami mluvících papoušků.

Provozovatelé koupaliště letos zásadně investovali i do bezpečnosti. Na dění v areálu dohlíží kamery napojené na městskou policii. V provozu budou nepřetržitě. Jde o reakci na výtržnosti, které se na koupališti v minulých letech odehrály.