Nákupní park se nachází na místě bývalé kotelny v Temenické ulici. Před sedmi lety zde vznikl Penny Market, současná výstavba je druhou etapou záměru. Obchody budou mít celkovou plochu 1932 metrů čtverečních, součástí projektu je parkoviště s kapacitou 118 míst.

Zákazníci si v nových prodejnách budou moci brzy nakoupit široký sortiment oblečení, drogerie, kosmetiky a dalšího spotřebního zboží.

Prostory si zde totiž pronajal diskont Action, drogerie Teta, oděvní řetězec Sinsay a prodejna Traficon. Otevření nové nákupní zóny je plánováno na léto tohoto roku.

„Češi rádi využívají časovou úsporu, kterou nakupování v retailových parcích přináší. Naším cílem je proto pro ně poskytovat kvalitní a dostupné nákupní možnosti, které jim umožní pohodlné nákupy na jednom místě. Věříme, že právě k tomu nová obchodní zóna v Šumperku přispěje a nabídne zákazníkům další nákupní příležitosti,“ uvedl Andrej Levin, partner ve společnosti Lekvi Development.

V Šumperku půjde o druhou obchodní zónu. Oproti té ve Vítězné ulici bude plocha obchodů v Temenici zhruba pětinová. Nákupní zóny v uplynulých letech rostly i v Mohelnici, Zábřehu a Jeseníku.

Na místě stavby se do roku 2016 nacházela dlouhodobě chátrající kotelna. V 90. letech zde chtěl šumperský podnikatel umístit výrobu vitamínových produktů, ale zkrachoval a jeho majetek šel do dražby. V ní areál v roce 2006 získala společnost Agile Investment z Vysokého Mýta, tehdy za něj zaplatila deset milionů korun.

V místě kotelny plánovala postavit obchodní centrum i s parkovištěm pro řetězec Interspar. Jenže do záměrů se tehdy vložilo občanské sdružení Senová, které tyto plány při územním řízení blokovalo tak dlouho, až z nich sešlo. Přišla totiž ekonomická krize a Interspar kvůli průtahům se stavbou developerům vypověděl smlouvu.

V roku 2017 byl na polovině pozemku bývalé kotelny otevřen Penny market s parkovištěm.