Kapela O5 a Radeček má před sebou zimní turné po českých horách. Před měsícem hrála před vyprodanou O2 arénou v rámci akce Český mejdan.

„Vybrali nás mezi pět top kapel. Chinaski, Lucie Bílá, Olympic, Čechomor a my. Hráli jsme před vyprodanou O2 arénou. Pro nás kluky z jesenických hor to byl zážitek. Když dvacet tisíc lidí rozsvítilo své telefony, úplně se nám podlomila kolena,“ popsal člen kapely Ondřej Polák.

Záběr z klipu kapely O5 a Radeček - Chtěl jsem jen říct
Z písně šumperské kapely je megahit. V novém klipu jsou "Radečci" i s rodinami

Skupina nedávno vydala singl Hory. Oblíbili si jej nejen její fanoušci, ale i hudební dramaturgové českých rádií. Už tři týdny je podle statistiky Mezinárodní federace gramofonového průmyslu nejhranější českou písní v rádiích v České republice. Mezi třemi nejhranějšími se přitom pohybuje už jedenáct týdnů v řadě.

„Písničku Hory jsme složili o naší domovině. Najedou se z ní stala celorepubliková hymna všech horalů, smazala všechny zamilované lovesongy. Tahle óda na hory je už týdny nejhranější písničkou v České republice,“ těší Ondřeje Poláka.

Koncert 10 let Šantovky, 14. října 2023
VIDEO: Párty u Šantovky bavila. Takto to tam rozjeli Adam Mišík a Radečci

Singl Hory byl zařazen do hlasování o písničku roku 2023 posluchačů Radia Impuls. Vítěz bude vyhlášen 24. listopadu na galevečeru Český slavík. Pro „Radečky“ mohou lidé hlasovat i v této legendární anketě, konkrétně v kategorii hudebních skupin.