Začátkem dubna odstartuje rekonstrukce dvou set metrů chodníku v Lidické ulici.

„Rekonstrukce přijde na devět set dvanáct tisíc korun a firma K2 STAV ji zrealizuje do konce května,“ uvedla vedoucí oddělení komunálních služeb Eva Nádeníčková.

Druhou etapou letos pokračuje oprava chodníku v ulici Dr. E. Beneše od křižovatky s Masarykovým náměstím po Fialovu ulici. Stávající živicový povrch zde nahradí betonová zámková dlažba. Šumperská společnost Recovera Technický servis chce opravu za pět set padesát tisíc korun zahájit začátkem května a do konce měsíce by měl být chodník hotový.

Rekonstrukcí v nadcházejících měsících projdou také chodníky v ulici Wolkerově v části mezi křižovatkami ulic Lidické a Vrchlického, v ulicích Zahradní a Fialově.

„V případě chodníku v Zahradní ulici jde už o druhou etapu oprav. V plánu je rovněž oprava spojovacího chodníku mezi ulicemi Gen. Krátkého a Vrchlického, který vede podél zahrady zdejší mateřské školy a je značně narušený prorostlými kořeny stromů.

Investovat bude letos město také do veřejného osvětlení. Šest set jedenasedmdesát tisíc korun půjde na přeložku a rozšíření rozvodů ve Vikýřovické ulici. Dodavatelská firma ELRAM JS má hotové dílo předat městu do konce července.

„V letošním roce bychom ještě rádi vyměnili zkorodované stožáry veřejného osvětlení v ulicích Lautnerově a Příčné a chceme rovněž zahájit postupnou výměnu přechodových světel za ekonomičtější LED svítidla,“ přiblížila další možné investice Nádeníčková.