Zimní stadion i bazén jsou majetkem PMŠ, což je akciová společnost spravující nemovitosti města.

„Plavecký bazén vyžaduje rekonstrukci, čehož jsme si plně vědomi. V současné době je zpracována projektová dokumentace. Nebude to levná záležitost a náklady této investice převýší sto milionů korun," uvedl šumperský místostarosta a předseda představenstva PMŠ Tomáš Spurný.

Dlouho odkládaná oprava zimního stadionu za šedesát milionů korun je v plánu na příští rok a Podniky města Šumperka už na ní mají pokryté financování. Práce začnou ihned po ukončení hokejové sezony. Rekonstrukce plaveckého bazénu by měla přijít na řadu v roce 2017.

„Dále přestavbu plaveckého bazénu odkládat nelze, protože za pár let by se musel kvůli špatnému stavu zavřít," konstatoval šumperský starosta Zdeněk Brož.

Krytý bazén byl otevřen v 90. letech minulého století a již tehdy byl prakticky nevyhovující. Jeho stavba totiž trvala bezmála dvacet let, za socialismu se stavěl v takzvané akci Z., Takže objekt začal chátrat ještě dříve, než začal sloužit svému účelu.

„V devadesátých letech se dokonce vážně uvažovalo, zda by nebylo lepší rozestavěný bazén zbourat. Nakonec se ale stavbu podařilo dokončit," dodal Zdeněk Brož.

Město si pravděpodobně na opravu bazénu vezme úvěr, o jehož výši budou rozhodovat zastupitelé.

„Zajištění prostředků pro obě akce nebude problém, město má zdravé finanční hospodaření. Samozřejmě také budeme hledat možnost čerpání dotace," dodal Zdeněk Brož.

Zároveň je pravděpodobné, že kvůli nákladné opravě hokejové haly a bazénu bude v následujících letech město investovat do jiných akcí méně peněz.

„Financování těchto staveb a čerpání úvěru ze strany města může mít samozřejmě ten následek, že na jiné investice města půjde menší objem financí, než tomu bylo v předchozích letech," nastínil Tomáš Spurný.

Například letos má radnice vyhrazeno na opravy chodníků, stavbu nových sportovišť, zateplování školek a spoustu dalších staveb rekordních dvě sta milionů korun.

Každopádně je jisté, že v blízké budoucnosti Šumperk získá nový atraktivní rekreačně sportovní areál, který kolem krytého bazénu vyrůstá již nyní. Zanedlouho dělníci dokončí skatepark, který bude svými parametry zajímavý pro prkýnkáře z celého kraje. Příští rok by měla přibýt in – line dráha kolem rybníku Benátky a několik hřišť pro různé věkové kategorie.

„Zároveň se bude jednat o vybudování chodníků, veřejného osvětlení a nutné opravy nábřeží rybníka. Pro tento záměr město počítá s částkou osm milionů korun," uvedl místostarosta Spurný.