„Nebude se jednat o klasickou cyklostezku, ale pozemkový fond žádá o dotaci na rekonstrukce přístupové komunikace k pozemkům. My máme již akci na katastru obce Bludov připravenou, konečně se podařilo dořešit i majetkové vypořádání pozemků. Bude se jednat především o nový povrch komunikace, která vede ze Šumperka přes Bludoveček do centra obce,“ sdělil starosta Bludova Pavel Ston.

Nyní cyklisté mají možnost do Bludova jezdit po hlavním silničním tahu. To vzhledem k hustotě provozu není pro cyklisty optimální. Pokud zvolí méně frekventovanou cestu přes Bludoveček, čeká je kličkování mezi hlubokými děrami a výmoly po zcela zdevastované cestě.

„Po hlavní silnici bych se nikdy s dětmi nepustila, několikrát se mi stalo, že mě nákladní auto málem natlačilo do příkopu, cyklostezku bych uvítala,“ řekla cyklista Jana Volná ze Šumperka.

Podle místostarosty Petra Suchomela se na úpravu cesty v katastru města připravuje i šumperské radnice, v současné době nechává zpracovat projekt.

„Dopravní spojení určené cyklistům přes Bludoveček do Bludova bylo v plánech již dlouho, léta to vázlo na nedořešených majetkových vztazích ze strany Bludova. Chceme být připraveni, a tak zpracováváme projektovou dokumentaci, aby akce mohla začít příští rok. Konečné rozhodnutí o uvolnění financí ale bude na radě a zastupitelstvu, uvedl Suchomel.