Lidé si mohli nejkrásnější české koledy zazpívat nejen s herci, ale také s pěveckým sborem Ptáčata ze Základní školy Šumavská v Šumperku.

„Když přijdete na představení do divadla, zjistíte, že herci dovedou nejen zpívat, ale také hrát. A to dost dobře,“ zažertoval ředitel Divadla Šumperk Matěj Kašík.

Zazpívat si dětmi přišla i Alena Novotná ze Šumperku, podobně jako ostatní si užívala adventní atmosféru.

„Na této akci jsem byla už loni a líbila se mi. Navíc mě potěšilo, že jsem dostala zpěvníček, u některých textů si nejsem moc jistá,“ řekla Alena Novotná.

S celou rodinou si notovala i paní Jitka, která přišla doprovodit dceru zpívající ve školním sboru. Vystoupení sboru pilně natáčela na mobil.

„Určitě si to u štědrovečerního stolu pustíme. Adventní čas má velké kouzlo a děti zpívají moc hezky,“ řekla maminka osmileté školačky.

Koledování na rozhledně i u kavárny

U divadla se sešlo kolem tří set padesáti lidí a i když se s večerní hodinou citelně ochladilo, nikdo mrznout nemusel. U malého pultu se totiž podávalo svařené víno i dětský punč.

Podobně rušno bylo i před šumperskou Základní školou Sluneční, která se k akci Česko zpívá koledy připojila v regionu jako první už před sedmi lety. Ke společnému zpívání se letos přidali dobré dvě stovky lidí.

I netradiční místa volili pořadatelé, například v Bludově se koledy pěly na rozhledně Brusinka, v Zábřehu zase u Levandulové kavárny.