„Všichni lidé, kteří na akci přijdou, tak symbolicky pomohou propojit celou republiku. Letos se bude zpívat jen v Olomouckém kraji na více než stovce míst, zpívat budou i naši krajánci v zahraničí, například v Poznani, Miláně, Madridu, Mnichově či Bruselu. Pointa je v tom, že všichni začnou zpívat pět stejných koled ve stejný okamžik," vysvětlila šéfredaktorka Šumperského a jesenického deníku Soňa Singerová.

Letos zazní Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Jak jsi krásné, neviňátko, Pásli ovce Valaši a pro velký úspěch si lidé budou moci nepovinně zanotovat Vánoce, Vánoce přicházejí.

Program u divadla odstartuje semifinalista letošní talentové soutěže, student šumperské průmyslovky Patricio Malundo, který zazpívá vlastní skladby, ale přidá se i ke koledám.

„Na akci se moc těším. Nabídku na účinkování od Šumperského a jesenického deníku jsem přivítal. Mohu ještě prozradit, že připravujeme také autogramiádu, pro zájemce budu mít připravené karty s fotografií," uvedl Patricio.

Krátkou hudební ochutnávku letošní sezony pro návštěvníky připravují také členové souboru Divadla Šumperk.

„Nabídneme hudební menu z úspěšných inscenací a pozveme veřejnost na nejnovější premiéru," uvedl ředitel divadla Matěj Kašík.

Program bude připraven přibližně na hodinku, pro návštěvníky bude připraveno něco o tekutého na zahřátí. Zpěvník s texty všech „povinných" koled bude součástí Šumperského a jesenického deníku v den akce, tady ve středu 9. prosince. (zak)