Na místě bývalé kotelny v Temenické ulici panuje stavební ruch. „Slyšel jsem, že tu budou nějaké obchody. Víc toho ale nevím,“ řekl starší muž, který zrovna procházel kolem.

Pozemky patří pražské společnosti Levski retail. „Připravujeme zhruba 1900 metrů čtverečních nových obchodních ploch. Otevření plánujeme zhruba v první polovině příštího roku,“ sdělila Vilma Taborová z firmy Lekvi Development.

V Šumperku se bude jednat o druhou nákupní zónu. Oproti té ve Vítězné ulici bude plocha obchodů v Temenici zhruba pětinová.

Psali jsme již dříve:

Bourání kotelny v Temenické ulici
Kotelna z Temenické konečně zmizí, nahradí jí obchodní dům

Na místě stavby se do roku 2016 nacházela dlouhodobě chátrající kotelna. V 90. letech zde chtěl šumperský podnikatel umístit výrobu vitamínových produktů, ale zkrachoval a jeho majetek šel do dražby. V ní areál v roce 2006 získala společnost Agile Investment z Vysokého Mýta, tehdy za něj zaplatila deset milionů korun.

V místě kotelny plánovala postavit obchodní centrum i s parkovištěm pro řetězec Interspar.

Jenže do záměrů se tehdy vložilo občanské sdružení Senová, které tyto plány při územním řízení blokovalo tak dlouho, až z nich sešlo. Přišla totiž ekonomická krize a Interspar kvůli průtahům se stavbou developerům vypověděl smlouvu.

V roku 2017 byl na polovině pozemku bývalé kotelny otevřen Penny market s parkovištěm.

První nákupní zóna v Zábřehu
První nákupní zóna v Zábřehu otevírá