„Předpokládáme, že ve čtvrtek, v pátek a v sobotu budeme mít vyprodáno,“ odhaduje ředitelka šumperského kina Oko Zdenka Holubářová.

Šumperké kino do konce července nabídne třicet představení druhé části závěrečného dílu o mladém čarodějovi. Diváci v ní budou svědky konečného souboje Harryho s Voldemortem o čarodějnickou školu v Bradavicích. V současnosti jsou na všechna představení stále volné lístky.

„Tento film určitě vytvoří letošní návštěvnický rekord. Očekávám, že jej navštíví až šest tisíc diváků. Slyšela jsem, že v Praze je o lístky bitva,“ řekla Holubářová.

Zájem o posledního filmového Pottera snese srovnání s málokterým filmem, který kino Oko v poslední době promítalo.

„Už u první části posledního dílu filmu o Harrym Potterovi jsme zaznamenali obrovský zájem, větší než u dílů předchozích. O druhou část je stejný zájem jako o první, i když je natočena ve 3D a vstupné je hodně drahé,“ srovnává Holubářová.

V Zábřehu poprvé diváci snímek uvidí 2. srpna, v Jeseníku 8. srpna.

Prázdninová nabídka

Prázdninovému období přizpůsobilo šumperské kino svůj program: hraje především filmy pro děti. A to jak v populárním formátu 3D, tak v klasickém a levnějším „dvourozměrném“ provedení.

„O prázdninách, kdy mají všechna kulturní zařízení volno, je kino nezbytnou součástí léta,“ dodala Holubářová.

Zajímavou nabídku připravilo na přelom srpna a září i zábřežské kino. V rámci Zábřežského kulturního léta promítne pod širým nebem na nádvoří zábřežského hradu trojici snímků. Letní kino má na programu filmy Ženy v pokušení a Kájínek.

Třetí snímek si mohou až do neděle 17. července vybrat sami diváci. Na internetových stránkách www.kulturak.info mohou hlasovat například pro Avatar, Román pro ženy, Pelíšky, Pupendo, Rok ďábla nebo Bathory. Mezi třinácti stovkami dosavadních hlasujících zatím jasně vedou snímky Avatar a Počátek.