Stavbaři na stadionu vybudovali v uplynulém roce a půl novou severní tribunu. Pod ní vznikly skladové a technické prostory, prádelna a sušárna.

Hokejová Bitva o Šumperk přilákala davy fanoušků.
FOTO: Bitva o Šumperk rozbouřila zimák, fanoušci se skvěle bavili. Najdete se?

Na tribunu navazuje zděná přístavba. Její střední část tvoří vstup s vrátnicí a chodba do zimního stadionu, umístěna zde je také ošetřovna.

V placené části článku se dozvíte:

- kdy by se měli hokejisté do nových prostor nastěhovat

- kdo bude využívat wellness a posilovnu, která je součástí nových prostor

Východní část přístavby slouží mládeži, západní týmu dospělých hokejistů. V přízemí se nacházejí zejména šatny, umývárny a toalety. Součástí prostor je také klubovna, místnosti pro trenéry, zázemí kustoda, prostory pro vedení klubu či kuchyňka.

Přístavba vyšla spolu s vybavením a nutnými pracemi na původním objektu zimního stadionu zhruba na 63 milionů korun.

Podle vedoucího zimního stadionu Radka Kučery jsou nové prostory obrovským posunem dopředu. „Kapacita starých šaten je nedostatečná. Když přišly hostující týmy, měli jsme velký problém. Šatny se musely přehazovat a vyklízet. Nyní se nám kapacita pro hostující týmy uvolní,“ řekl.

Přístavba zimního stadionu v Šumperku v červenci 2023.
Žádné sedačky a kde je WC? Fanoušci kritizují novou tribunu na šumperském zimáku

Nové prostory se ještě musí dovybavit nábytkem. Hokejisté také musí s Podniky města Šumperka, které jsou vlastníkem zimního stadionu a byly investorem přístavby, uzavřít smlouvu.

„Osobně odhaduji, že se stěhování uskuteční v půlce března nebo od prvního dubna. Jakmile podepíšeme smlouvu, bude to ze dne na den,“ řekl předseda správní rady Podniků města Šumperka Petr Hasala.

Součástí přístavby je také posilovna s řadou rotopedů a posilovacích strojů a wellness, v němž se nachází mimo jiné whirlpool nebo sauna. Sloužit by neměly jen hokejovému týmu mužů.

Na zimním stadionu zbourali severní tribunu.
FOTO: Tribuna na zimáku šla k zemi, před hokejovou sezonou

„Sloužit bude i mladým, vyprojektované jsou pro obě věkové skupiny hokejistů. Podle zájmu a vytíženosti máme v plánu toto zázemí nabídnout i dalším sportovcům, například atletům nebo fotbalistům. Ale zřejmě to bude možné jen v omezeném rozsahu, záležet bude i na domluvě trenérů,“ dodal Petr Hasala.