Letos to bylo asi 100 milionů korun. ČTK to řekl starosta města Zdeněk Brož.

Šumperk vstoupí podle něj do příštího roku tradičně s rozpočtovým provizoriem, které zastupitelé budou schvalovat v polovině prosince. Schválení definitivního rozpočtu zastupitelstvo bude mít na programu v lednu.

„Připravovaný rozpočet je na úrovni letošního. Příjmy města je však velice obtížné odhadovat, protože máme spoustu neznámých. Vůbec nevíme například to, jak budou vypadat příjmy z výherních hracích a loterijních přístrojů," uvedl starosta.

Doplnil, že výše investic v roce 2012 bude stejně jako v minulých letech záviset na úspěšnosti města při získáváni dotací.

„Určitě ale nepůjdeme do velkých nových akcí. Spíše se zaměříme na dokončení rozestavěných investic, ke kterým patří například prostor před nádražím a ekologické centrum," řekl Brož.

Na přípravě rozpočtů na příští rok pracují i další města v Olomouckém kraji. Například hranická radnice by měla vstoupit do roku 2012 s vyrovnaným rozpočtem s příjmy a výdaji přibližně 230 milionů korun. Město Zábřeh zřejmě bude příští rok hospodařit s deficitním rozpočtem s příjmy kolem 162 milionů a výdaji zhruba 256 milionů korun. Schodek jeho vedení hodlá vykrýt zejména úvěrem, který si radnice chce vzít na dlouho plánovanou rekonstrukci kanalizace.