Výtěžek recesistické akce je určen mimo jiné na podporu mladých hokejistů

Během dvou dnů stvořili na Hlavní třídě v Šumperku kovového hada o délce 268,5 metru. Hodnotu rekorduv pátekv půl sedmé večer potvrdil David Valový, zástupce agentury Dobrý den, která Českou knihu rekordů vydává. Pokořen je rekord 109 metrů vytvořený před markety Tesco na čtyřech místech republiky.

„Jsme příjemně překvapeni, že Šumperané pochopili myšlenku zviditelnit město, pomoci mladým hokejistům a ještě se u toho pobavit,“ řekl hlavní organizátor akce Petr Hradil. Rekord má o to větší cenu, že byl stvořen na jednom místě a v poměrně malém městě.

„Šumperští učni truhláři pro nás postavili dráhu dlouhou 250 metrů, nakonec jsme museli v pátek odpoledne začít zase od začátku a pokládat druhé patro mincí. Náš rekord budou jinde těžko překonávat,“ uvedl Hradil.

„Je to skvělý nápad a dobrá recese, líbí se mi to,“ řekla Šumperanka Alena Heinischová, když přidala do drážky dvacetikorunu.
Mince oba dny hlídali a letáky rozdávali studenti gymnázia. „Nejvíc lidí přicházelo dopoledne kolem deváté a pak odpoledne kolem třetí. Lidi se ptali, k čemu to je, museli jsme vysvětlovat, na co jsou peníze určeny,“ řekla gymnazistka Hana Homolová. Mince po vyhlášení rekordu skončily v zapečetěném sudu v bance. V pondělí nastoupí gymnazisté k jejich roztřídění, banka je pak spočítá, takže ve středu bude známa nejen váha, ale i celková hodnota, kterou kovový had vydal. Výtěžek je určen na podporu mladých hokejistů, na recesistickou akci Vánoce na sněhu v Sobotíně a na živý betlém v Šumperku.