"Jedná se především o opravu městských komunikací, kde se rekonstruovala kanalizace. Velkou část úvěru v příštím roce pohltí také obnova ulice Jiřího z Poděbrad, což je mimořádně náročná akce," vysvětlil šumperský místostarosta Petr Suchomel (KDU- ČSL). Letos radnice utratí třicet milionů, za něž hodlá opravit ulice Reissovu, Pod Vyhlídkou a Generála Krátkého. Miliony korun také radnice investuje do regenerace panelového sídliště Prievidzská, která začala již loni. Úpravy sídliště zahrnují vybudování nových parkovacích míst, povrchů silnic i chodníků, opravy dešťové i splaškové kanalizace.

Nové vozovky a hlavně chodníků se konečně také dočkají obyvatelé okrajové čtvrti Temenice. Na financování této opravy se také podílí kraj. "Jedná se o komunikaci od restaurace Zelený strom až po hasičskou zbrojnici," upřesnil Suchomel. Stav této cesty mnozí místní občané často kritizovali. "Na to, že tady chodníky zcela chybí, jsme upozorňovali dlouho. Zvláště večer je to nebezpečné, protože aut zde jezdí dost. A děravá cesta je navíc krkolomná pro cyklisty," zlobí se místní důchodce František Potůček.

Na poskytnutí velkého úvěru město vypsalo soutěž, ze které vyšli dva vážní kandidáti. Výhodnější podmínky než Komerční banka nakonec nabídla Česká pojišťovna. Podepsání úvěrové smlouvy schválilo šumperské zastupitelstvo.