Ve čtvrtek 22. února jel Tomáš Pazdera s nákladním autem od Klášterce směrem na Postřelmov. Byla ještě téměř tma, když v 6 hodin 21 minut najel na nový obchvat Chromče.

Na křižovatku, kterou obchvat začíná, v tu dobu po vedlejší silnici od Vyšehoří přijížděl autobus linky Zábřeh – Štíty. Blinkry signalizoval záměr odbočovat, jenže před křižovatkou nezastavil a vjel do ní přesně ve chvíli, kdy po hlavní silnici přijíždí nákladní auto. Oba vozy se minuly o centimetry.

V uzamčené části článku se dozvíte:

- Jak celou situaci popsal řidič nákladního vozu.

- Jak na chybu svého řidiče reagoval dopravce Arriva.

„Viděl jsme ho, jak se tam rychle přibližuje, tak jsem byl v pozoru. Ale v životě bych neřekl, že to tam takhle vyšle,“ popsal Tomáš Pazdera okamžiky před tím, než se s autobusem téměř srazil.

Jeho vůz měl připojenou vlečku a byl plně naložený. Incident zachytila palubní kamera. „Vezměte si, že moje auto je široké skoro jako jízdní pruh a kamera je uprostřed náklaďáku. Minuli jsme se o centimetry,“ konstatoval.

Nehoda u křižovatky zvané Loučení na silnici I/11 v pondělí 22. srpna.
Další nehoda na Loučení. Řidička převrátila Fiat na střechu

Ze záznamu je patrné, že na autobus v poslední chvíli troubil a snažil se mu vyhnout. „Brzdy jsem zatlápl natvrdo, ty smrděly fest. Hlavně byla i trochu mokrá vozovka, takže můžu být rád, že jsem neskončil někde v poli,“ popsal Tomáš Pazdera.

Podle informací Deníku seděli v autobusu kromě řidiče tři cestující. „Už mi psal manžel jedné cestující, že z toho byla dosti v šoku. Absolutně netuším, co se řidiči autobusu honilo hlavou. Přehledný úsek, ještě za tmy, musel vidět moje světla,“ řekl muž, který video zveřejnil v jedné z dopravních skupin na sociálních sítích.

Slavnostní otevření obchvatu Chromče 7. února 2024
Obchvat Chromče otevírá. Zrychlí cestu do hor, uleví šesti obcím

„Nechtěl jsem to nechat být, protože ten autobusák vozí lidi. Doufám, že to dotyčný viděl a lidé už vědí, o koho jde. Za mě to bude mít asi větší účinek, než kdybych to řešil s policií. Nechci mu přát nic zlého, ale mohl to být obrovský průser,“ dodal řidič nákladního vozu.

Záznam z palubní kamery poslal i dopravci Arriva, který linkové autobusy na Zábřežsku provozuje. „Náš řidič udělal chybu, událost ho velmi mrzí a sype si popel na hlavu. Omlouváme se i jeho jménem. Jsme rádi, že řidič nákladního vozidla skvěle zareagoval a situace neskončila neštěstím,“ uvedl mluvčí společnosti Arriva Jan Holub.