Šumperská nemocnice změnila před třemi lety majitele, který do zdravotnického zařízení již „nalil“ skoro dvě sta milionů korun.

„Za předchozích vlastníků se do nemocnice investovalo opravdu jen nezbytné minimum finančních prostředků. Na současném stavu přístrojového vybavení je to znát. Proto nyní plánujeme projekt obnovy zdravotně technologického parku,“ vysvětlil předseda představenstva Nemocnice Šumperk Martin Polach.

Defibrilátory i ultrasonografy

Nové vybavení získají takřka všechna pracoviště.

„Například v rámci urgentní medicíny počítáme se specializovanými lůžky, anesteziologickou, ventilační a monitorovací technikou, EKG a defibrilátory,“ vyjmenoval Martin Polach.

Na řadu přijde i porodnice a gynekologické oddělení, kde budou lékaři využívat nové ultrasonografy, kardiotokografy, operační lampy a laparoskopické věže.

Dalšího zkvalitnění péče se dočkají také novorozenci. Nemocnice pro hodlá nakoupit nové inkubátory. Nové přístroje získá například i do oční nebo kožní oddělení.

Nová lůžka a matrace

Pacienti se brzy dočkají většího pohodlí.

„Standardní oddělení, jako jsou neurologické, rehabilitační, plicní nebo třeba interní oddělení, vybavíme novými elektricky polohovatelnými lůžky a speciálními matracemi, které brání proleženinám,“ doplnil Martin Polach.

Dosud největším nemocničním projektem byla stavba radiodiagnostického pavilonu R, který nemocnice otevřela loni na jaře. Jeho součástí pavilonu je i nové pracoviště magnetické rezonance, které v Šumperku dosud nebylo.

Na rozvoji zdravotnického zařízení, které je spádové pro deseti tisíce lidí, se podílí i šumperská radnice, které patří některé budovy a pozemky v areálu. Nyní připravuje stavbu další parkovací plochy před nemocnicí.