„Nápad na noční vyhlídku z radniční věže se zrodil při vymýšlení podpůrných akcí u příležitosti 100. výročí postavení radnice. Po povedené výstavě o historii a současnosti nové radnice je to další počin, který upozorňuje na významné jubileum. Pokud bude o noční vyhlídku zájem, bude zařazena do kalendáře turistické sezóny pro příští rok. Novinku by mohli ocenit zejména šumperští fotografové, protože jim nabídne neopakovatelný pohled na noční Šumperk,“ řekl referent oddělení kultury a vnějších vztahů šumperské radnice Bohuslav Vondruška.

Výstupy na radniční věž začínají na stanovišti průvodců v suterénu radnice, vchod je ze strany budovy od morového sloupu. Poslední výstup bude zahájen ve 21.45 hodin. Vstupné pro dospělé je 20 Kč, pro děti 10 Kč. Pro děti do šesti let je vstup zdarma.

Budova šumperské radnice na náměstí Míru oslavila v září rovnou stovku, její historii dokumentuje také výstava v budově radnice. Před sto lety postavená budova v novogotickém slohu nahradila původní radnici, která vévodila Šumperku po několik staletí, poprvé je zmiňována v roce 1475.