Prázdný je prostor jedné z prodejen na horním parkovišti, která sousedí s populárním květinářstvím U Kluků. Prodejce zde skončil k závěru března.

„V rámci jednání o dřívějším ukončení smluvního vztahu, než stanovuje nájemní smlouva, jsme se s jedním s prodejců textilního zboží a obuvi dohodli, že od něj odkoupíme veškeré zboží, které se nachází v prodejně, za tržní cenu. Toto zboží nabídneme Armádě spásy formou věcného sponzorského daru. S Armádou spásy nyní odsouhlasujeme znění smlouvy,“ řekl ředitel skupiny Prumrent Real Group Miroslav Pospíšil.

Armáda spásy obdrží osm desítek párů bot a 170 kusů oblečení nejrůznějšího druhu.

Areál bývalého Obchodního korza v Šumperku, nově OC Praděd.
Obchodní korzo v Šumperku má nové majitele. Bude zde McDonald’s nebo KFC?

Kdo prázdný prostor obsadí, zatím není jasné. „Na místo provozovny hledáme nájemce, který pozvedne současnou úroveň poskytovaných služeb či nabízeného sortimentu zboží,“ sdělil Miroslav Pospíšil.

Areál Obchodního korza koupila v únoru společnost Prumrent Real Group s firmou Macte a bratry Cekrovými. Jednatel první jmenované společnosti před nedávnem v rozhovoru pro Deník popsal plány s areálem.

V další části článku se také dočtete:
- jaké plány mají současní vlastníci s areálem Obchodního korza

Změn by se mohly dočkat bývalé tovární haly, v nichž dnes sídlí mimo jiné market Albert. „Za mě je škoda nechat tam jednopatrovou stavbu. Necháme si zpracovat studii, jakým způsobem by se ta stavba dala zvednout, aby dosahovala druhého, možná i třetího patra,“ řekl Martin Hájek.

Do vysoké budovy komplexu, který chtějí noví majitelé přejmenovat na Obchodní centrum Praděd, by lidé častěji než dříve mohli chodit k lékaři. „Velmi nás baví myšlenka výrazně posílit kapacitu lékařského byznysu. Znamená to vybudování dalších ordinací. Chtěli bychom pro ně vyčlenit celé jedno patro,“ nastínil Martin Hájek.

Vizualizace budoucí čtvrti Šumperské Vinohrady.
Nákupní zóna, elektrárna i nová čtvrť. Šumperk čekají velké stavby

Výrazných změn by mělo doznat i parkování. Dnes v areálu nechávají auta nejen zákazníci marketu Albert, ale i řada dalších lidí, kteří míří do centra města. Na rozdíl od okolních ulic je zde totiž parkování hodinu zdarma.

„Naše vize je, že by se parkoviště změnilo na dvouzónové. V jedné by měli parkování zákazníci Albertu a zbytek aby se využíval racionálně jednak pro potřeby nájemců obchodního centra, jednak pro jednorázové parkující. Zpoplatněné by ale bylo od první minuty. Bude větší tlak, aby zde lidé neodkládali auta. Chceme, aby naši nájemci a jejich zákazníci měli parkování jisté,“ řekl Martin Hájek.

Nákupní zóna v Šumperku - Temenici.
Nákupní zóna v Temenici brzy otevře. Zjistili jsme, jaké zde budou obchody

Obchodní korzo vzniklo v 90. letech 20. století přestavbou bývalého závodu textilky Moravolen. Do letoška jej vlastnili podnikatelé vietnamského původu. Současní vlastníci komplex koupili za zhruba sto milionů korun.