Vánoční strom v Mohelnici patří tradičně k nejkrásnějším v širokém okolí. „Letos jsme přikoupili řetězy a šest vloček. Místo kapajících ozdob jsme použili strobovky, blikající světla,“ popsala novinky ve výzdobě Eva Pirklová z Městského úřadu Mohelnice.

Výsledky okresního kola ankety za Šumpersko a Jesenicko najdete ZDE.

Krom toho, že strom s partou pracovníků zdobí, jej i vybírá. „Když jezdím po okolí, vytipovávám si, který by mohl být pěkný. Ale záleží na tom, jestli ho lidé věnují. Většinou míváme v našem zpravodaji výzvu, v níž hledáme dárce stromu. Na odbor životního prostředí na našem úřadu také lidé podávají žádosti o pokácení stromů. Když chce někdo kácet smrk, kolegové mi dávají echo, jestli ho nechci na Vánoce. Letos se ale dárce přihlásil sám,“ popsala Eva Pirklová.

Vánoční strom v Mohelnici 2023.
Nejkrásnější vánoční strom Šumperska a Jesenicka zdobí Mohelnici

Strom na mohelnickém náměstí pochází z Moravičan. Věnoval ho Antonín Adamec. Jehličnan byl nucen pokácet, protože větve zasahovaly do elektrického vedení. Volba na něj přitom padla na poslední chvíli.

„Měli jsme vybraný strom z Klopiny, jenže byl o dva až tři metry nižší. Na poslední chvíli se přihlásil pan Adamec. Strom sázel s dědečkem, babičkou a rodiči. Žádný speciální příběh nemá. Týden předtím, než se mělo v Klopině kácet, se vyřizovalo povolení v Moravičanech,“ poznamenala Eva Pirklová.

Akce Česko zpívá koledy u divadla v Šumperku 7. prosince 2022.
Šumperskem a Jesenickem budou znít koledy. Přijďte si zazpívat

Jestli se právě tento jehličnan stane nejkrásnějším vánočním stromem Olomouckého kraje, rozhodnou v anketě čtenáři Deníku. Krajský vítěz se pak utká o celostátní titul a cenu ve výši téměř čtvrt milionu korun pro svou obec či město.

Vánoční poutákVánoční poutákZdroj: Redakce

Vaše příspěvky můžete posílat na email vanoce@denik.cz. U každého příspěvku je nutné doplnit o vaše celé jméno a lokalitu, kde žijete. Například Šumpersko, Jesenicko. Děkujeme.