V Šumperku se v pátek 23. června uskuteční třetí ročník pohodového festivalu Špek na vzduchu. V Pavlínině dvoře vystoupí Ondřej Ruml a kapely UDG, Děda Mládek Illegal Band a Byt číslo 4.

„Snahou produkce šumperského domu kultury je vybudovat letní festival pro všechny generace, který se bude odlišovat od jiných letních akcí v našem regionu a návštěvníci se na něj budou každoročně nejen díky skvělé atmosféře rádi vracet,“ uvedla Michaela Horáková z Domu kultury Šumperk.

Dům kultury v Šumperku potřebuje nutně rekonstrukci.
Velká rekonstrukce je daleko, šumperský kulturní dům i tak chystá změny

Pořádný nářez zažije Pavlínin dvůr 18. srpna, kdy zde v rámci přehlídky Revival invaze zahrají kapely Deep Purple – Blockbuster Tribute, Guns’n’Roses Tribute Czech Republic a Wanastowi Vjecy Revival.

Kultura v Zábřehu bude v červnu ve znamení festivalu Hvězdy na hradě. Ten v kulisách zábřežského hradu přináší koncerty, divadlo a představení pro děti. Od 16. do 30. června zde se svým sólovým projektem vystoupí frontman kapely Dymytry, varhanice Hana Bartošová, partička Na Stojáka, kapela The Tap Tap, Míša Růžičková a Tomáš Matonoha s Vladimírem Polívkou s divadelním představením Jak se Husákovi zdálo, že je Věra Čáslavská.

Ilustrační foto
Rockové lahůdky v Olomouci! Hendrix, Deep Purple i Tři sestry či Arakain

Jedním z největších festivalů na severu Olomouckého kraje bude mohelnický FingersUp. O posledním červnovém víkendu na něm v dvoudenním nadupaném programu vystoupí Prago Union, Ben Cristovao, Mňága a Žďorp, Trocha Klidu, Koblížc!, Pokáč a mnozí další. Součástí akce bude i rozlehlá food zóna s nejvyhlášenějšími lokálními bistry a foodtrucky.

Kdo dává přednost klasické hudbě, neměl by opomenout Klášterní hudební slavnosti. Série koncertů doplněná o několik přednášek a výstavu se na atraktivních místech v Jeseníkách a blízkém okolí koná až do konce září.

Mezinárodní audiovizuální a multimediální festival Blacksphere bude na konci června hostit Javorník. Jeho součástí budou divadelní představení, panelové diskuse či přehlídka nejlepších filmů z celého světa.