Na Šumpersku zvítězilo hnutí ANO 2011 s 31 procenty, na Jesenicku získalo dokonce 34 procent, takže každý třetí odevzdaný hlas. Vítězem se stalo i v Mohelnici.

"Na prvním místě bych chtěl velmi moc poděkovat voličům našeho hnutí ANO 2011 v Mohelnici. Vaše podpora byla velmi silná, i když to na celostátní úrovni nevyšlo a velmi pravděpodobně půjdeme do opozice. Na druhém místě gratuluji vítězům voleb a přeji jim sílu do nelehké doby," uvedl předseda místní organizace ANO 2011 a mohelnický zastupitel Martin Budiš.

Nejvýše byl za hnutí ANO v Olomouckém kraji nasazen starosta Rapotína Bohuslav Hudec. Kandidoval z pátého místa a v rámci listiny získal čtvrtý nejvyšší počet preferenčních hlasů.

"Chtěl bych vám všem, kteří mi dali svůj preferenční hlas, upřímně poděkovat. Bylo vás opravdu hodně a já si toho nesmírně vážím," uvedl.

Jako druhá skončila v regionu v výrazným odstupem koalice Spolu. Na Šumpersku získala 24, na Jesenicku 20 procent.

Třetí je SPD s 12, potažmo s 15 procenty. Až za ní skončila koalice Pirátů a Starostů s 12 procenty v okrese Šumperk a 10 v okrese Jeseník.

Žádné další strany v regionu pětiprocentní hranici nepřekonaly. Nejblíže jí byla na Šumperku se 4,6 procenty Přísaha Roberta Šlachty a na Jesenicku se stejným procentuálním ziskem KSČM.

Volební účast na Šumpersku dosáhla 64,5 procenta, na Jesenicku šedesáti procent.