Na pokutách a přestupcích strážníci loni vybrali přes 130 tisíc korun. Ty město použije na vzdělávací a sportovní aktivity ve své základní i mateřské škole.

V placené části článku se mimo jiné dozvíte:

- v jakých konkrétních obcích a úsecích mohou strážníci měřit

„Řidiči, kteří jezdí Hanušovicemi rychle nebo páchají jiné přestupky, často nejvíc ohrožují chodce, a zejména děti. Proto nám přišlo fér použít takto vybrané peníze i pokuty z dalších přestupků právě pro naši základní školu a školku,“ vysvětlil Marek Kostka, starosta Hanušovic.

Na pokutách za přestupky loni strážníci v Hanušovicích i okolních obcích vybrali více než 130 tisíc korun.

Ilustrační foto
V Šumperku budou strážníci měřit rychlost. Kde čekat hlídky s radary

Rozhodně však nešlo jen o rychlou jízdu. Strážníci dohlíželi a pokutovali také porušování obecně závažných vyhlášek, mezi které patří například ta o zákazu konzumace alkoholu na vybraných veřejných místech, volné pobíhání psů či narušování veřejného pořádku.

„Kromě dohledu nad pořádkem v Hanušovicích zajišťují naši strážníci také dohled v okolních obcích. Konkrétně máme podepsanou smlouvu s Kopřivnou, Jindřichovem a Rudou nad Moravou. Vloni jsme pomáhali i ve Starém Městě, kde už ale teď mají vlastní městskou policii,“ informovala Ivana Vlachovská, velitelka Městské policie Hanušovice.

Ilustrační foto.
Rychlost aut v Jeseníku budou měřit strážníci

Právě ve jmenovaných obcích mohou řidiči na strážníky s radarem potkat. V samotných Hanušovicích mohou strážníci měřit v ulicích Hlavní, Pražská, Jesenická, Zábřežská a Školní a také v místní části Potůčník.

V Jindřichově mohou strážníci měřit u obchodu a na rovince u obecního úřadu, v nové kolonii a na rovince u odbočky na Habartice.

Úsekové měření rychlosti. Ilustrační foto
Metr na neukázněné motorkáře? Na Sedle chystají měření rychlosti

V Kopřivné je měřicí místo stanoveno na rovince u obecního úřadu. V Rudě nad Moravou mohou hanušovičtí strážníci měřit v Olšanské ulici, v Hrabenově a na rovince v Hosticích.

Místa, kde mohou strážníci měřit, schválila státní policie. K měření se využívá laserový přístroj, který je nastaven na limit 63 kilometrů v hodině.