„S panem doktorem Štěpánem jsme se domluvili na generační obměně. Přesto jsem rád, že v nemocnici nadále zůstává. Jako lékař a zkušený operatér má nemocnici stále rozhodně co nabídnout,“ řekl předseda představenstva Nemocnice Šumperk Martin Polach.

Zdeněk Štěpán bude i nadále v nemocnici působit na pozici vedoucího manažera operačních oborů.

„Chtěl bych touto cestou Zdeňkovi Štěpánovi zároveň poděkovat za jeho skvělou práci, kterou na pozici primáře odvedl. Jako skvělý operatér má nemalý podíl na tom, že je dnes šumperská ortopedie vyhlášeným a vyhledávaným pracovištěm mezi pacienty napříč republikou,“ dodal Martin Polach.

Výzvu přijímám s pokorou

Právě pod vedením primáře Štěpána nabyl mnohé zkušenosti také Ján Debre. Jen v loňském roce provedl jako vedoucí operační skupiny společně se svým týmem celkem 376 operačních zákroků a 6850 ambulantních ošetření.

„Je to pro mě obrovská výzva, kterou přijímám s pokorou. A to nejen s ohledem na osobnost Zdeňka Štěpána, ale i fakt, že je dnes ortopedie jedním z pilířových oborů nemocnice,“ řekl nový primář ortopedického oddělení.

„Honza Debre nastoupil do nemocnice v roce 2007. Jsem rád, že jako svému žákovi jsem mu mohl předat své znalosti i zkušenosti, a že se z něho i mým přičiněním stal skvělý lékař a operatér. Jsem přesvědčen, že předáním primariátu právě do jeho rukou dojde k zachování kontinuity a vysoké kvality práce na ortopedickém oddělení s nadregionálním působením,“ sdělil dnes už bývalý primář Zdeněk Štěpán.

Ján Debre vystudoval medicínu v Praze na lékařské fakultě Karlovy Univerzity. Atestaci a specializovanou způsobilost z ortopedie a traumatologie pohybového aparátu získal na Lékařské fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Absolvoval řadu odborných stáží zejména v Rakousku nebo Německu. V roce 2017 organizoval a zastřešoval mezinárodní certifikovanou konferenci ORTO-REHA v Brně. Je autorem tří odborných publikací. Do šumperské nemocnice nastoupil v roce 2007. Je ženatý a ve volném čase se věnuje své rodině, zejména svým třem dětem.