Provoz ve Fialově ulici bude po dobu provizoria jednosměrný. Vjezd bude z ulice Jeremenkovy, povolený bude pouze linkovým autobusům, případně zásobování domu kultury.

Celkem zde bude pro autobusy sedm stání, cestující budou mít k dispozici přístřešky.

Náhradní plocha bude sloužit jen pro zastavování autobusů, nikoliv pro parkování. Provoz informační kanceláře, toalet pro veřejnost a zázemí pro řidiče zůstane zachován v původní výpravní budově.

„Pro náhradní autobusové nádraží jsme zvolili nejbližší možnou lokalitu, která je vzdálená zhruba čtyři sta metrů od vlakového nádraží. Cestující, kteří budou přesedat na autobusy, by měli počítat se zhruba sedmi minutami na přesun,“ uvedl starosta Tomáš Spurný s tím, že veřejnost žádá o pochopení.

Rekonstrukcí se lokalita autobusového nádraží společně s prostorem přednádraží promění v moderní dopravní terminál. Součástí lokality bude rozsáhlé parkoviště, odstavné plochy pro zájezdové autobusy.

Chybět zde nebudou moderní informační tabule, chytré lavičky, cyklo věž pro více než stovku kol, odpadkové koše, lavičky, hodiny či socha patrona cestujících. Rekonstrukce autobusového nádraží bude probíhat během roku 2020. Vzniknou zde nové zastřešené nástupní ostrůvky, prostor bude bezbariérový a monitorován kamerovým systémem.