„V současné době máme hotové sádrokartony, provádíme obklady, dlažby a systém rastrů pro akustické podhledy. Z vnitřních prací děláme ty dokončovací, z venkovních máme hotové hydroizolace. V nejbližší době začneme navážet ornici a připravovat slunící louku,“ popsal postup prací vedoucí projektu rekonstrukce bazénu Alan Řeháček. Ten v úterý 3. prosince prováděl rekonstruovanými prostorami návštěvu složenou z novinářů a zastupitelů.

V šeru suterénních prostor se mísí zvuk stavebních strojů s písněmi z rádia. Stavbaři tu dokončují montáž technologie, ve wellness části je vidět základ kneippova chodníku. Pracovat zde budou dělníci moci, i když venkovní teploty poklesnou pod bod mrazu.

„Máme zajištěné topení, takže práce tu mohou běžet s nezměněno intenzitou až do konečného termínu, což je květen 2020,“ potvrdil Alan Řeháček.

Nová stropní deska i dřevěné vazníky

Oproti původním předpokladům museli stavbaři kvůli špatnému stavu zdemolovat a znovu vybetonovat stropní desku mezi suterénem a hlavní bazénovou halou.

„Další významnou změnou jsou tyto dřevěné vazníky. Původní konstrukce byla ocelová a měla se repasovat. Při její kontrole se zjistilo, že je silně zkorodovaná, proto se realizační firma s vedením města dohodla, že se vymění. To přinese návštěvníkům i pěkný vizuální zážitek,“ ukazuje Alan Řeháček v hlavní bazénové hale na masivní dřevěné prvky.

Vícepráce v solidním objemu

Vícepráce si vyžádaly navýšení ceny díla ze 155 na 172 milionů korun.

„Když si uvědomíme, jak bazén vypadal, že se budoval v akci Z, byl rozestavěný deset let a i při svém otevření už byl lehce za zenitem, tak ty vícepráce jsou ve velmi solidním objemu. Především se nenaplnily obavy škarohlídů, že se cena zvýší na dvojnásobek,“ řekl starosta Šumperku Tomáš Spurný.

I po rekonstrukci budou součástí zařízení dva kryté bazény. K nim přibyde vířivka, wellness či saunový svět. Malý venkovní bazén prochází rekonstrukcí, na místě velkého se bude nacházet plocha pro relaxaci.

Jednou z mála zcela nových částí budovy je již hotová tobogánová věž a sto třicet metrů dlouhý tobogán. Ten ústí do krytého bazénu.