Discgolf je hra pro všechny generace, při níž je cílem umístit létající talíř s co nejmenším počtem hodů z určeného výhoziště do discgolfového koše.

„Pro hraní discgolfu se používají speciální létající talíře, které si nyní lidé mohou vypůjčit za vratnou zálohu ve výši dvě stě padesát korun za jeden disk. K dispozici je jich třicet," sdělila mluvčí radnice Olga Hajduková.

Dodala, že talíře lze také koupit v prodejnách se sportovním zboží nebo prostřednictvím internetu, ceny se podle materiálu a použité technologie pohybují od několika stovek až po tisíce korun.

Discgolfové hřiště v Šumperku

Talíře je nyní možné zapůjčit v restauraci U Sanatorky v Reissově ulici nedaleko discgolfového hřiště. Zájemci zde obdrží i hrací kartičku pro vyplňování skóre.

Otvírací doba restaurace je od pondělí do čtvrtku od 15 do 20 hodin, v pátek od 15 do 22 hodin, v sobotu od 11:30 do 22 hodin a neděli od 11:30 do 19 hodin.

„Na hru lze rovněž použít klasické umělohmotné létající talíře, které jsou mimo jiné k dostání také v informačním centru v budově divadla na Hlavní třídě. Cena je čtyřicet korun," dodala Olga Hajduková.

Údržbu pozemků v dicgolfovém areálu budou zajišťovat Podniky města Šumperka, což ročně vyjde zhruba na sto tisíc korun. Tráva se na poměrně rozsáhlé ploše bude muset sekat nejméně pětkrát do roka.

Snaha o oživení Kotle

Město se snaží lokalitu šumperského Kotle postupně oživit. Ještě před válkou zde stával skokanský můstek, před více než dvěma desítkami let se zde jezdily špičkové motokrosové závody, kterým přihlíželo i dvacet tisíc diváků.

Místo na periferii Šumperka ale už dlouho pustne. Radnice se nyní snaží prostor postupně upravit, aby opět sloužil k rekreaci obyvatel Šumperku. Plánuje se zde také vyznačení běžeckých stezek i vybudování zastřešeného posezení.