V malém kostelíku v Hraběšicích si své ano řekli v sobotu v pravé poledne Hana Koukolová a Jaroslav Reichel. „Sedmičky jsou v naší rodině důležité – 7. 7. má narozeniny můj tatínek a můj manžel se narodil 8. 7., takže mě vlastně dostal jako dárek k narozeninám. Sedmička je pro něj navíc odjakživa šťastné číslo,“ žertovala nevěsta krátce po obřadu, kdy jim přátelé nachystali tradiční řetěz recesí včetně jízdy na dětském kočárku. „Mysleli jsme, že to bude slunečnicová svatba, mám tyto květiny moc ráda, chtěla jsem z nich mít svatební kytku a celou výzdobu, ale nakonec to nevyšlo, protože slunečnice v okolí Šumperka nevykvetly,“ řekla čerstvá paní Reichlová. Ještě prozradila, že svatební noc budou manželé trávit symbolicky ve stanu, protože se poznali při trampování a chození po horách je pořád baví. Svědčila o tom i výzdoba nevěstina auta – namísto svatební kytice byly ke kapotě vozu přivázané bytelné pohorky.

V Šumperku si v sobotu v časném dopoledni řekli své ano Roman Petruň a Andrea Stejskalová. Při obřadu jim sekundoval jejích pětiměsíční syn Adámek. „Byla jsem v porodnici, když manžel šel objednat svatbu tak, abychom ji spojili s volnem o svátcích. Byl překvapený, že volná je už jen devátá hodina, my jsme datum kvůli těm sedmičkám původně vůbec nevybírali,“ řekla Andrea.

Stejně tak o sedmičkách původně nepřemýšleli Jaroslav Giesl a Kateřina Vernerová. „Až po Novém roce, kdy se o tom začalo psát, jsme zjistili, jak snadno zapamatovatelné datum svatby máme. Na prstýncích vypadají ty tři sedmičky vedle sebe hezky,“ řekla Kateřina. Žádná nevěsta neměla v sobotu tak originální auto jako ona. Přivezl ji totiž nablýskaný veterán Tatry Kopřivnice z roku 1932.

Jana Tesařová a Petr Mlček měli svatbu na šumperské radnici až v půl páté odpoledne. „Byl to poslední volný termín, ale nijak nám to nevadí. Od rána slavíme na zahradní slavnosti, na radnici jsme si z ní jen odskočili společně se svědky,“ řekla nevěsta.

Svatební maratón si na některých radnicích vyžádal větší nasazení oddávajících. V Zábřehu nastoupili tři, v Šumperku dva. „Se zastupitelem Jiřím Gondou jsme si službu rozdělili, on měl tu dopolední, já odpolední, takže každý jsme oddali šest párů,“ řekl šumperský místostarosta Marek Zapletal.