Při jakýchkoliv kulturních nebo sportovních akcích zase majitelé musí svým čtyřnohým mazlíčkům přidávat navíc i náhubky. Přesně tato pravidla stanovuje nová vyhláška.

„Přestupková komise řešila stížnosti na psy. Objevilo se nám tady i několik případů pokousání. Neměli jsme ale žádný nástroj na řešení, proto jsme odsouhlasili novou obecně závaznou vyhlášku a je klid,“ řekl starosta Žulové Zdeněk Lučan (nez.).

Přísnější pravidla pro pejskaře přivítala Monika Machaňová ze Žulové. „Je to dobře. Psi běhali po obci volně, všude je plno výkalů,“ řekla mladá maminka. Volně pobíhající psi u ní vzbuzovali strach. „Děti každé zvíře hladí a já se bojím, aby je nepokousalo. I když pes vypadá mírumilovně, nemůžu vědět, co udělá,“ dodala Monika Machaňová.

Výhrady proti vyhlášce nemají ani majitelé psů. „Kolem domu mi stále běhají psi a dělají hromádky. Takže je v pořádku, že nějaký metr je,“ řekla Věra Brožová. Sama se svým Benem bez vodítka ven nejde. „Stačí zavolat, Bene, vodítko! A přinese si ho v zubech,“ dodala Brožová.