Bývalý šéf odpadového hospodářství řídil služby od odvolání ředitele Otakara Podařila. Prejda se stal ředitelem, aniž by podstoupil výběrové řízení. Získal podporu u většiny zastupitelů města, které je vlastníkem společnosti. „Po odvolání ředitele jsme s vyhlášením výběrového řízení nespěchali. Ukázalo se, že by bylo zbytečné. Jan Prejda by se do něj stejně přihlásil a s jeho vyhlášením by se jmenování jen protáhlo,“ zdůvodnil změnu v postupu místostarosta Jeseníku a člen představenstva Vladimír Cupal (nez.). „Za čtyři měsíce, co firmu vede, prokázal, že je to člověk na svém místě,“ pochválil práci nového ředitele Cupal.

Prejda pracuje v Technických službách řadu let. Je uznávaným odborníkem na odpadové hospodářství, ve kterém patří Jeseník k nejlepším. Pod jeho vedením město v celostátní soutěži O křišťálovou popelnici obsadilo třetí místo. „Mou zásadou je, že se má vše dělat pořádně. Vyplatí se to,“ prohlásil Prejda. Žádné změny v organizaci nový ředitel neplánuje. „Technické služby mají jasný režim. Roční plán je daný,“ prohlásil. Na pozoru se však před ním mají mít všichni, kteří mají zálibu v alkoholu. Prejda je v tomto případě nekompromisní. Prokázal to v pondělí, kdy dal okamžitou výpověď jednomu ze zaměstnanců. „Pro mě to je nejhrubší porušení pracovní kázně,“ prohlásil nový šéf.

Jan Prejda vystřídal ve funkci Otakara Podařila. Toho představenstvo odvolalo po kontrole hospodaření. Zjistilo totiž řadu nesrovnalostí. Podařil bez souhlasu představenstva prováděl neoprávněné výplaty mimořádných odměn v řádech desítek tisíců korun, uvolnil statisíce na různé investice. Podnikovou kartu používal pro osobní potřebu. Finance sice vrátil, ale karta mu sloužila jako bezúročný úvěr. Město na něj ale zatím trestní oznámení nepodalo. „Zjištěná škoda nepřesáhla pět tisíc korun,“ zdůvodnil místostarosta Cupal.