Z ulice zcela zmizely vzrostlé stromy a keře, které tvořily bariéru zeleně před dlouhým panelovým domem. Likvidace porostu mnohé místní obyvatele mrzí. „Bohužel, asi to nejde provést jinak, ale v bytech bude více prachu i hluku," řekla majitelka bytu Anna Drozdová.

Práce v Temenické ulici 7 až 23 navázaly na loňskou opravu kanalizace.  Nyní přijde na řadu obnova veřejného osvětlení, vybudování chodníků, rozšíření parkovacích míst a rozšíření komunikace, která dostane nový povrch. „V samotném závěru bude vysazena zeleň," uvedl mluvčí šumperské radnice Kamil Navrátil. Ukončení stavby, která byla zahájena v hned v prvních srpnových dnech, je naplánováno na říjen. Zakázku na stavební práce získala pardubická firma Chládek a Tintěra.

„Firma v soutěži nabídla nejnižší cenu, která činí 8 milionů 911 tisíc korun, uvedl místostarosta Šumperka Petr Suchomel.  Firma Chládek a Tintěra již před časem získala zakázku na přednádražní prostor.

Regenerace největšího panelového sídliště v Šumperku začala již v roce 2007 a je rozdělena do osmi etap. Radnice již na rekonstrukci získala z dotací 14 milionů korun.