V souvislosti s přípravou akce město zve na veřejné projednání, na němž se mohou občané seznámit s budoucí podobou této lokality z hlediska zeleně a stavebního a dopravního řešení. Schůzka se bude konat ve středu 11. července v 16 hodin ve společenském středisku Sever v Temenické ulici.

V další etapě regenerace sídliště se bude jednat o úpravu v Temenické ulici 7 až 23, kde se již loni opravovala kanalizace. Letos přijde na řadu obnova veřejného osvětlení, vybudování chodníků , rozšíření parkovacích míst a rozšíření komunikace, která dostane nový povrch. V samotném závěru bude vysazena zeleň. Práce začnou v srpnu, ukončení je naplánováno na říjen.

Stavět bude Chládek a Tintěra

Zakázku na stavební práce získala pardubická firma Chládek a Tintěra.

„Firma v soutěži nabídla nejnižší cenu, která činí 8 milionů 911 tisíc korun. Celkem se přihlásilo pět firem, jedna byla vyřazena pro nesplnění náležitostí, další tři byly dražší o statisíce korun," uvedl šumperský místostarosta Petr Suchomel. Firma Chládek a Tintěra již před časem získala zakázku na přednádražní prostor.

Regenerace největšího panelového sídliště v Šumperku začala již v roce 2007 a je rozdělena do osmi etap. Radnice již na rekonstrukci získala z dotací 14 milionů korun.