Právě budovu gymnázia a jeho studenty si pro oficiální zahájení vybrali organizátoři slavné mezinárodní soutěže záchranářských posádek Rallye Rejvíz. „U gymnázia bude nachystáno překvapení,“ uvedla jen mluvčí jesenické policie Tereza Neubauerová.

Podle neoficiálních informací by školu měli napadnout teroristé a vzít si studenty jako rukojmí. Členové integrovaného záchranného systému a posádky Rallye Rejvíz se budou muset s problémem vypořádat společně.

Organizátoři ale zatím mlčí. Na desátou hodinu zve policejní mluvčí před budovu gymnázia širokou veřejnost. „Jistě zde bude divácky zajímavá spolupráce všech zúčastněných, způsob provedení zásahu a hlavně záchrana většího počtu zraněných, na které se budou podílet soutěžní týmy Rallye Rejvíz,“ dodala Neubauerová.

Součástí většiny ročníků bývá velká záchranářská akce, kdy týmy spolu s hasiči a policisty řeší náročný úkol. V minulosti už pracovali na hromadném železničním neštěstí, pumovém útoku na stadionu nebo dopravním neštěstí.

Oficiální start první denní etapy Rallye Rejvíz je v pátek 29. května v sedm hodin ráno na Dlouhých Strání na Šumpersku, kam se letos mezinárodní soutěž z Jesenicka přesunula.