Každého již registrovaného dárce, který přijde darovat krev či plazmu a přivede s sebou dárce nového, ocení Transfúzní služba zajímavým dárkem. Na akci tentokrát Transfúzní služba spolupracuje se šumperskou radnicí, která dárky do akce věnovala.

Přes veškeré úspěchy v rozvoji medicíny zůstává krev dárců nepostradatelnou pro léčbu řady nemocí, provádění složitých operací i záchranu životů při úrazech. Transfúzní služba se proto neustále snaží stabilizovat a rozšiřovat dárcovskou základnu.

„Mnozí dárci krve chodí neradi darovat krev poprvé sami a jsou naopak rádi, pokud jsou osloveni a doprovázeni známými zkušenějšími dárci. Z tohoto důvodu se nyní snažíme oslovit stávající dárce s žádostí o pomoc při náboru dárců nových. Pro každého již registrovaného dárce, který dovede dárce nové, jsme pak jako výraz poděkování připravili ve spolupráci s městem Šumperkem několik drobných dárků,“ vysvětlila ředitelka Transfúzní služby Marie Urbánková.

Pro dárce je připravena například nová kniha Šumperk ve fotografiích Josefa Pavlíčka, DVD o městu Šumperk či nové elegantní deštníky.
Bezpříspěvkovými dárci krve se mohou stát lidé ve věku od osmnácti do šedesáti let.

Pro darování krve musejí být naprosto zdraví. Zda je dárce způsobilý k odběru, posoudí individuálně odborný zdravotnický pracovník přímo na Transfúzní službě. Den před odběrem by měl dárce hodně pít, nejíst tučná jídla, nepít alkohol a ráno může lehce posnídat.

Zájemci se mohou objednávat telefonicky na čísle 724 612 674 nebo elektronickou poštou na adrese evidence.spk@tslspk.cz.