Okolí bazénů na jesenickém koupališti připomíná čerstvě založený záhon. Z hlíny tu teprve raší tráva. Do měsíce se zde přitom mají slunit první návštěvníci.

„Ta tráva nemá šanci vyrůst. Není mi jasné, kam si lidé lehnou, aby se od hlíny neumazali. Navíc ji budou na mokrých nohách nosit do bazénu," uvažuje místní obyvatel Václav Stárek.

close Takto vypadalo jesenické koupaliště ve čtvrtek 2. června. Trávník zde do otevření na přelomu června a července vyrůst nestihne. Návštěvníci budou moci využít lehátka. zoom_in

Jesenické koupaliště ve čtvrtek 2. června. Foto: DENÍK/Petr Krňávek

Místostarosta Jeseníku Petr Procházka potvrdil, že v letošní sezoně trávník vyrůst nestihne. „Nakoupili jsme asi šedesát lehátek a plotny na ležení. Chceme to tímto způsobem ošetřit, aby se po areálu mohli návštěvníci pohybovat," řekl Petr Procházka.

Koupaliště prošlo v uplynulých dvanácti měsících rekonstrukcí v hodnotě dvacet milionů korun bez DPH. Stavbaři zde vybudovali nová brodítka, sprchy či technologii úpravy vody a zrekonstruovali vanu velkého bazénu. Návštěvníci se do něj budou moci sklouznout na tobogánu.

Koupaliště budou i nadále provozovat místní technické služby. Cena vstupného zůstává stejná jako před modernizací.