Farmářské trhy jsou v Šumperku poměrně populární, připravujete pro letošní rok nějaké novinky či změny?
Pokaždé se snažím, aby byl sortiment pestrý a zajímavý. Návštěvníci se mohou těšit na oblíbené prodejce, nově se pak představí například Sýrárna u veselé kozy, která bude prodávat výrobky z kozího mléka. Z kraje roku obsadí stánky více řemeslní prodejci, později se můžeme těšit na čerstvé ovoce a zeleninu. První trhy začínají 4. dubna a budou zaměřeny na Velikonoční tématiku.

Jak je to s kontrolou kvality prodávaného zboží, objevily se v minulosti nějaké nedostatky?
Kontrolu kvality prodávaného zboží provádějí inspektoři Státní veterinární správy, Státní zemědělské a potravinářské inspekce, Hygienické stanice a České obchodní inspekce. Zejména v prvním ročníku jsme řešili nedostatky týkající se správnosti prodeje potravin ve venkovním prostranství jako například zakrytí nebalených potravin, správné chlazení a uchovávání masných výrobků, značení ovoce a zeleniny. Žádný větší nedostatek jsme však neřešili. Ba naopak, mám dojem, že prodejci na Farmářských trzích jsou více pod dohledem než kde jaká prodejna.

Hodně lidí si stěžuje, že když jsou odpoledne z práce, zboží už je většinou vyprodané. Uvažujete o tom, že prodej rozšíříte i o soboty?
V minulosti jsme tento model zkoušeli, v roce 2011 jsme Farmářské trhy pořádali v sobotu dvakrát, v roce 2012 jednou plus v jeden státní svátek, v loňském roce připadal jeden termín taktéž na státní svátek. Bohužel ačkoliv si třeba někteří stěžují, že nestihnou jít na Farmářské trhy v pracovní den, termíny v soboty byly naprostým propadákem. Přišlo pár lidí a trhy de facto skončily napoledne. Kvůli této zkušenosti o dalších víkendových termínech neuvažujeme.

O které produkty je největší zájem?
Myslím si, že každý si na trzích najde něco svého. Oblíbené jsou masné výrobky od místních uzenářů, čerstvé pekařské výrobky, sezónní ovoce a zelenina, pivo z místního pivovaru, mošty, med, koření, sýry, uzené ryby, káva.

Máte odezvy od zdejších výrobců, že farmářské trhy pomohly jejich podnikání?
Ano samozřejmě, farmářské trhy jsou zde právě pro to, aby se místní výrobci zviditelnili a Šumperané začali kupovat právě regionální výrobky. Přímý prodej koncovým zákazníkům dovolí výrobcům snížit cenu a zákazník si kupuje zaručeně čerstvé výrobky. Důležitým faktem je i podpora zaměstnanosti místních obyvatel.