V jedné z trojic si korunku Kašpara nasadila ve shodě se svým příjmením Lucie Kašparová, za Melichara se převlékla Aneta Straková a za Baltazara Niké Pobucká.

Zdravotnická škola se do charitní sbírky zapojuje už čtvrtým rokem. V Šumperku pomáhají vedle armády dalších dobrovolníků i studenti gymnázia a děti ze Šumperského dětského sboru.

S koledníky se mohou lidé setkat až do11. ledna, kdy sbírka končí. Tříkrálová sbírka je v plném proudu i na Jesenicku. Už druhým rokem se Charitě Javorník, která sbírku v regionu organizuje, podařilo zajistit skupinky koledníků v každé obci. Výtěžek letošní sbírky půjde hlavně na pomoc seniorů.

„Máme pětašedesát skupinek koledníků, které začaly chodit už druhého ledna. Sbírka končí jedenáctého ledna,“ uvedla Helena Paschkeová, zástupkyně ředitele Charity Javorník.

Už dva dny po skončení sbírky začne sčítání obsahů kasiček na radnici v Jeseníku. Nasměrování prostředků, které ze sbírky zůstanou v regionu, je jasné. „Část peněz půjde na nákup elektricky polohovatelných postelí pro seniory v charitních domech ve Vidnavě a v Javorníku,“ uvedla Paschkeová.

Pracovníci javornické charity doufají, že ze sbírky budou moci koupit starší auto pro pečovatelskou službu, protože vozový park neziskové organizace dosluhuje. „Za peníze sbírky chceme pořídit i průmyslovou myčku nádobí do Vidnavy,“ dodala zástupkyně ředitele.

Součástí Tříkrálové sbírky na Jesenicku je i výtvarná soutěž s názvem Uvidíte hvězdu a zaradujete se. Děti od těch nejmenších po studenty mají libovolnou technikou vyjádřit, co v nich tato věta probudí.

Danuše Krčová, Stanislava Rybičková