Problémů s tribunou je podle skupiny fanoušků víc. Jednotlivé stupně považují za příliš úzké, což při naplnění tribuny znemožní pohyb diváků, případně rychlý přístup zdravotníků, hasičů či pořadatelů do nitra davu v případě jakýchkoli problémů.

Zejména však kritizují fakt, že na tribuně nebudou místa k sezení.

Močení na novou fasádu

„Vybudování nové tribuny pouze pro stojící diváky město zcela vylučuje z návštěvy zimního stadionu diváky, kteří z důvodu věku či jiného hendikepu nemohou celé utkání stát,“ stojí v otevřeném dopise, který skupina adresovala starostovi města.

Stavbaři budují nákupní zónu v Šumperku - Temenici.
V Šumperku budují druhou nákupní zónu. Vyrůstá v Temenici

Zároveň upozorňují, že v případě rizikových utkání budou domácím divákům k dispozici pouze jedny toalety.

„Diváci tak mohou, stejně jako v minulosti, chodit uspokojovat svou potřebu ven, ale s tím rozdílem, že již budou močit na fasádu zbrusu nové přístavby,“ stojí v otevřeném dopise, jehož autoři od starosty očekávají vysvětlení a řešení situace.

Sezení až s jižní tribunou

Starosta odpověděl, že součástí aktuální etapy označené 3A je vybudování nové severní tribuny určené ke stání diváků a zázemí pro domácí hokejisty. Otázka vyhřívaných sedadel bude řešena v rámci zpracování projektu k etapě 3B.

„Teprve vybudování jižní tribuny (etapa 3B) bude zaměřeno na místa k sezení a zázemí pro hosty a další chybějící prostory, tudíž k opuštění záměru vybudovat tribunu pro sedící diváky nedošlo,“ uvedl v odpovědi na otevřený dopis s tím, že tribuna ke stání odpovídá předpisům a normám a šířka únikových pruhů požárně bezpečnostní dokumentaci.

Nové toalety jsou budovány v rámci přístavby v prostoru nového centrálního vchodu za vrátnicí.

„Zóna pro hosty rizikových utkání bude připravena tak, aby ve spolupráci s pořadatelskou službou a policií bylo možno zabránit kontaktu mezi fanoušky a riziko konfliktní situace mohlo být eliminováno, i přístup k WC jen pro hostující fanoušky bude zajištěn,“ doplnil Miroslav Adámek.

Přístavba zimního stadionu v Šumperku v červebci 2023.
Přístavba zimního stadionu v Šumperku finišuje. Zázemí tu najde mládež i Draci

Chceme jednat se starostou

Autoři otevřeného dopisu s odpovědí spokojeni nejsou.

„Chceme jednat se starostou, Budeme se s kolegou domlouvat, aby nám dal pan starosta termín schůzky,“ řekl jeden ze signatářů dopisu Oldřich Hájek.

V 60. letech se podílel na výstavbě zimního stadionu a je dlouholetým příznivcem hokeje. Podobu přístavby připomínkoval již dříve.

Přístavba k zimnímu stadionu bude sloužit jako zázemí pro mládežnické hokejisty i dospělý tým Draků. Nacházet se zde budou šatny, hygienické zázemí, prostory pro relaxaci i trénink. Nové prostory mají být hokejistům k dispozici v prosinci.