Na Šumpersku koledníci vyjdou do ulic ve většině obcí a měst. Na skupinky Tří králů by lidé marně čekali ve Svébohově, Postřemově, Zvoli, Hrabišíně, Lošticích, Paloníně, Vikýřovicích a Starém Městě. Zde se fyzická koleda konat nebude. Lidé budou mít možnost přispět do kasiček umístěných na několika místech v obci. Typicky jde o prodejny potravin, kostel, obecní úřad nebo knihovnu.

„Jsou i vesnice, kde se v půlce obce chodí a pak je kasička na obecním úřadu. Takto to máme v Chromči,“ sdělila koordinátorka Tříkrálová sbírky Charity Zábřeh Jana Skalická. Kombinovaný model zvolili také v Bludově, Novém Malíně nebo v Loučné nad Desnou.

Přispět do sbírky je také možné také klasickým bankovním převodem nebo do online kasičky na webu trikralovasbirka.cz. Dárci by neměli zapomenout zadat poštovní směrovací číslo své obce nebo variabilní symbol své Charity, aby byly dary připsány právě jí. Dvěma třetinami darovaných peněz totiž dárci pomáhají lidem ve svém regionu.

Na Jesenicku se bude koledovat fyzicky ve všech obcích a městech. Regionální část výtěžku sbírky bude použita na výstavbu Denního stacionáře Šimon v Jeseníku.