„Za poslední roky sledujeme, že poptávka ze strany návštěvníků Jeseníků roste. Lidé chtějí prožívat destinaci doslova žaludkem. Obecně se odklánějí od konzumního stylu a si postupně vyhledávají specifičtější a zdravější jídla," řekl ředitel sekretariátu Sdružení cestovního ruchu Jeseníky Jan Závěšický.

Jeseníky přitom mají co nabídnout. Existuje zde řada producentů potravin, jejichž výrobky nesou označení Jeseníky originální produkt. Namátkou loučenské pivo, trubičky ze Starého Města, sýry z Bělé a Brníčka či delikatesy z rodinné konzervárny v Zábřehu.

Přibývá také restaurací, které vaří regionální jídla podle tradičních receptů ze Šumperska a Jesenicka a používají přitom místní suroviny. Sdružení cestovního ruchu na takové producenty a restaurace upozorňuje prostřednictvím kampaně Ochutnejte Jeseníky.

„Jde o to, abychom návštěvníkovi více zviditelnili místní gastronomii postavenou jak na zdejších na recepturách, tak na místních surovinách. Na webových stránkách máme seznam doporučených restaurací a postupně k nim přibývají i výrobci, producenti surovin. Chceme, aby byli v rámci Jeseníků zviditelňování, protože si to díky svému přístupu zaslouží," řekl Závěšický.

Že návštěvník pod označením tradiční jesenické jídlo dostane opravdu pokrm vyrobený na základě starých regionálních receptur a ne třeba obyčejný guláš přejmenovaný na „šumperký", dohlíží dvojice odborných garantů.

V současnosti se do iniciativy zapojila zhruba dvacítka produktů a přibližně stejný počet restaurací. Seznam těchto stravovacích zařízení zájemci najdou na webu www.navstivtejeseniky.cz.